Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Novinky ve směnárenském programu CENTIFOX

 

Na změnách v programu konzultačně spolupracujeme se společností AML Systems.

červenec 2019

V Pokladně v přehledu Valutová knihaDeník je možné v detailu dokladu zpětně vytisknout PDF provedené kontroly klienta.

V Datovém centru je v akci Přehled operací nově checkbox Jen CZK. Při jeho zaškrtnutí se do jednotlivých operací zahrnují pouze operace provedené v CZK (dosavadní zobrazení). Nezaškrtnutý checkbox započítává všechny operace; pokud je na dokladech typu Ostatní příjem, Ostatní výdej uvedena cizí měna, tuto započte přepočtenou kurzem ČNB na CZK.

Programová optimalizace v procesu práce s klienty na Pokladně (vytvoření nového klienta, editace stávajícího) během akce Nákup valut, Prodej valut.

květen 2019

Na žádost provozovatelů směnáren jsme zjednodušili a zlepšili práci směnárníka s formulářem Kontrola klienta. V aktuální verzi již směnárník nevyplňuje formulář Kontrolu klienta na papíře, ale přímo v aplikaci. K dispozici je česká a anglická verze formuláře, v případě potřeby může uživatel Datového centra nadefinovat formuláře v dalších jazykových mutacích.

duben 2019

1.4.2019 - Včera i nám volala Kateřina Součková z Radiožurnálu a ptala se nás, jak jsme na tom s přípravou našeho software v souvislosti s novelou směnárenského zákona. Šli jsme tedy s pravdou ven :-) Přípravy na novelu byly opravdu náročné, ale náš směnárenský software CENTIFOX je na novelu skutečně plně připraven (dle zjištění Radiožurnálu možná jako jediný) a naši zákazníci již mají nasazenou verzi CENTIFOX, která reaguje na novelu. Jsme také připraveni pomoci zákazníkům, kteří řeší aktuálně problém s tím, že jejich software připraven není. Menším směnárnám s jednou pokladnou navíc při přechodu na náš software do 30.4. poskytneme slevu 30 % a za software tak zaplatí 6 930 Kč bez DPH. Instalaci provádíme vzdáleně v ceně.

Článek týkající se aktuální situace si můžete přečíst na portálu iROZHLAS.

březen 2019

Dokončili jsme změny programu pro směnárny CENTIFOX, které reagují na požadavky novely směnárenského zákona. Jsme 1.4.2019 ready!

 

únor 2019

Aktuálně máme v programu CENTIFOX zapracovány tyto požadavky novely zákona o směnárenské činnosti:

 

září 2018

Do programu CENTIFOX jsme zapracovali kontrolu klienta při transakcích uskutečněných jedním klientem v rámci kalendářního dne při překročení limitu 15 000 EUR. Tato kontrola probíhá nejen při jednorázové transakci, ale i v součtu za všechny pokladny, což je umožněno vzájemným propojení pokladen přes Datové centrum.

Do procesu transakce výměny valut jsme implementovali upozornění na klienta z rizikové země s následnou kontrolou klienta (v případě původu klienta ze země se středním stupněm rizika) nebo se znemožněním směny (pro klienty ze zemí s vysokým stupněm rizika).

Do procesu nákupu a prodeje valut jsme zabudovali Kontrolu klienta např. pro PEP s možností tisku příslušného formuláře v českém jazyce.

srpen 2018

Uživatelům programu CENTIFOX jsme v notifikačním pruhu pro přehlednost a rychlou orientaci zobrazili informace o funkčních klávesách.

Vylepšili jsme akci výčetka, která nyní nabízí pro zvolenou měnu odpovídající nominální hodnoty. Dále je možné uložit rozpracovanou výčetku pro další práci nebo například vložit aktuální evidenční stav pokladny a zobrazit případný rozdíl.

Pro globální pohled na činnost pokladny jsme vytvořili novou tiskovou sestavu, kterou je možné zobrazit za libovolné období.

duben 2018

Do programu CENTIFOX jsme přidali nové akce – odkup a odprodej valut jinému devizovému místu. Tyto transakce nevstupují do čtvrtletních hlášení pro ČNB a netiskne se u nich předsmluvní informace.

Optimalizovali jsme tisk valutové knihy.

Vytvořili jsme tiskový formulář pro kurzovní lístek obsahující i informace o poplatcích.

Upravili jsme definici poplatků tak, aby bylo možné zadat poplatek procentem nebo pevnou částkou.

Změnili jsme způsob nastavení kurzovního lístku z Datového centra na jednotlivé pobočky, a to v závislosti na právech uživatele na příslušnou pobočku.

březen 2018

V rámci kalendářního dne jsme umožnili storno libovolného dokladu s následným uchováním informací a vazeb mezi původním dokladem a stornem.

Do programu CENTIFOX jsme udělali významné změny v oblasti předsmluvních informací, které nově číslujeme a archivujeme. Je možné zobrazit vazby mezi předsmluvní informací a následným dokladem směny.

Pro akce nákup nebo prodej valut je umožněno nastavit pro rychlou práci uživatele defaultní (nejčastěji používanou) měnu.

Data z programu CENTIFOX exportujeme do ERP KOSTKA.

Program CENTIFOX je připraven na EET.

Do programu CENTIFOX jsme na přání zákazníků zabudovali nový modul Pokladní prodej, který umožňuje prodej dálničních známek.

Kontakt